24.12.2011

Fan Club Éire Division życzy wszystkim kibicom Widzewa oraz braciom z Ruch Chorzów zdrowych oraz wesołych Świąt Bożego Narodzenia a także wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2012 Roku. Oby przyniósł wiele radości i niezapomnianych wrażeń na kibicowskim szlaku.

11.12.2011

10 grudnia po dłuższej przerwie we wspólnym ogladaniu meczów doszło w końcu do spotkania w większym gronie. Tradycyjnie już jako miejsce spotkania obraliśmy pub kibiców Ruchu Chorzów, który znajduje się teraz w innym miejscu, choć ciągle w centrum Dublina.

Okazja była wyjątkowa - ostatnie mecze w 2011 roku. Najwytrwalsi zaliczyli istnie wielki i szczęśliwy maraton meczowo-alkoholowy. Najpierw w południe mecz Ruchu z Koroną wygrany przez naszych Niebieskich braci aż 4:1. Potem wygrana naszego Widzewa z największą kosą Niebieskich - Górnikiem Zabrze 2:0 a na deser wiekli klasyk Europy - mecz Realu z Barceloną wygrany ku uciesze większości zgromadzonych i smutku nielicznych przez Barcę... Ten dzień to także "pubowy" debiut naszej nowej flagi wyjazdowej, która powstała latem tego roku, jednak tylko nieliczni mieli okazję zobaczyć ją wcześniej na żywo...27.11.2011

Po raz kolejny dziękujemy serdecznie anonimowej osobie za wpłatę kolejnych 10 Euro na nasze fanclubowe konto. Jak zawsze pieniądze zostaną spożytkowane na realizację naszych fanclubowych celów.

16.11.2011

Dwa dni temu, 14 listopada fani z serca Łodzi - Starego Miasta zorganizowali w Szkole Podstawowwj nr 45 spotkanie z piłkarzami łódzkiego Widzewa, na które zaprosili najmłodszych - łącznie ok. 350 dzieciaków! Piłkarzy reprezentowali Piotrek Grzelczak oraz Adrian Budka. Po raz kolejny okazało się, iż kibice odwalają wspaniały marketing dla klubu, zaszczepiając u najmłodszych miłość do Widzewa od wczesnych lat dzieciństwa.

Nasz FC po raz kolejny wsparł Stare Miasto pewną kwotą pieniędzy, która należycie została rozdysponowana. Uważamy, iż ludzie ze Starego Miasta wykonują tam dobrą robotę i zapewne jeszcze nie raz z przyjemnoscią wspomożemy ich w miarę potrzeb oraz naszych skromnych możliwości, bo tego typu akcje zapewne zaprocentują w przyszłości.

Pełną relację ze spotkania oraz zdjecia można zobaczyć na stronie Kibiców Widzewa.

10.09.2011

W związku z awarią serwera pocztowego na którym mieliśmy skrzynkę kontaktową najprawdopodobniej niedochodziły do nas wszelkie wiadomości wysłane w ostatnich tygodniach poprzez formularz kontaktowy z naszej strony. Osoby które w ostatnim czasie wysyłały do nas wiadomości, ale nie otrzymały żadnej odpowiedzi uprzejmie prosimy o ponowny kontakt. Jednocześnie informujemy, iż mamy już nowy adres e-mail na tym samym serwerze i w tej samej domenie co nasza strona WWW. Za powstałą niedogodność przepraszamy. Jak to mówią - złośliwość rzeczy martwych ;)

28.06.2011

26 czerwca na obiektach "Ruchu Skarżysko" odbył się festyn pt. "Niedziela z Piłką", którego organizatorami byli członkowie widzewskiego Fan Clubu Skarżysko oraz Stowarzyszenie "Miasto Wspólne" Oto krótka relacja jednego z fanów z FC SKARŻYSKO: Pierwszą częścią imprezy były dwa turnieje piłkarskie najmłodszych piłkarzy, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych (rocznik 1999 i 2001). Opiekę nad najmłodszymi piłkarzami wzięli w swoje ręce członkowie skarżyskiego FC Widzewa, którzy ufundowali dla wszystkich uczestników turnieju atrakcyjne nagrody, w postaci pamiątek FC Skarżysko, a także oryginalnych piłek i koszulek z autografami piłkarzy Widzewa. Ponadto rozdano na trybunach wiele pamiątek FC Skarżysko przybyłym kibicom i obserwatorom. Wspomniane akcje miały na celu rozpoczęcie wychowania od najmłodszego następnych pokoleń Widzewiaków w naszym mieście.

W dalszej części imprezy rozegrano mini turniej piłkarski pomiędzy zaprzyjaźnionymi fan clubami oraz przybyłymi gośćmi z Łodzi. W mini turnieju udział wzięły: FC Starachowice, FC Końskie, FC Skarżysko oraz reprezentanci Łodzi. Poniżej zamieszczamy wyniki.

Łódź - Skarżysko 3:1
Końskie - Starachowice 2:2 k.1:3
Skarżysko - Końskie 2:0
Starachowice - Łódź 0:3

Warto również wspomnieć o tym, że stowarzyszenie "Miasto Wspólne" nie sprawdziło się w roli współorganizatora w/w imprezy, gdyż cała odpowiedzialność finansowa i organizacyjna spoczęła na barkach Skarżyskiego FC Widzewa. Ogólnie trzeba przyznać że udźwignęliśmy ciężar organizacji imprezy, z której każdy na nią przybyły wychodził szczęśliwy i zadowolony. Reasumując festyn udał się i miejmy nadzieję, że odniesie w przyszłości zamierzony cel. Podsumowaniem całodniowych zmagań sportowych na boisku była impreza integracyjna w wynajętym lokalu, gdzie umacniano dobre stosunki pomiędzy wszystkimi zaproszonymi fan clubami Widzewa.


Cieszy nas bardzo, iż kolejna widzewska impreza organizowana przez kibiców zakończyła się sukcesem. Tym bardziej, że FC Éire Division dołożyło swą cegiełkę przeznaczając kwotę w wysokości 300 Euro na organizację tego turnieju. Należy też wspomnieć, iż kilku widzewiaków z Éire Division pochodzacych ze Skarżyska specjalnie na tą okazję wybrało się do Polski. Warty odnotowania jest także fakt, iż podczas imprezy został rozegrany turniej w piłkarzyki, w którym udział wzięło 16 dwuosobowych drużyn, a zwycięzcami zostali fani reprezentujący FC ÉIRE DIVISION, a jeden z kolegów namalował fajny graf.

23.04.2011

Sympatycy Widzewa zrzeszeni w Fan Clubie Éire Division życzą wszystkim widzewiakom zdrowych, pogodnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy!

15.04.2011

Bardzo dziękujemy anonimowem darczyńcy za wpłatę 10 Euro na nasze fanclubowe konto. Pieniądze zapewne zostaną dobrze spożytkowane.

05.04.2011

Dziś prezentujemy relację z sobotniego turnieju widzianą okiem fanatyka Ruchu z FC iReland. Miłej lektury.

W dniu 02.04.2011 na terenach ośrodka rekreacyjnego "Kilnamanagh Family Recreational Center" w Dublinie odbył się I Czerwono-Niebieski Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez kibiców Widzewa z Zielonej Wyspy, przy udziale Niebieskich bRaci z FC iReland. W myśl koncepcji organizacyjnej turniej miał być okazją do wielkiej, wspólnej zabawy. Z racji tego iż na emigracji przebywamy wraz z żonami, dziećmi, rodzinami była to pierwsza okazja do szeroko pojętej integracji. Przygotowano duży grill, na którym kolorów nabierały wuszty oraz niezliczona ilość karkówki. Tuż obok wyrósł potężny (biało-niebieski) dmuchany zamek, na którym swoje figury i wygibasy prezentowali najmłodsi, a wszystko było przeplatane rozmową, oraz zapijane wedle upodobań. Na zaproszenie organizatorów udział w turnieju wzięło 7 drużyn: "WIDZEW I", "Widzew II", FC "EIRE DIVISION", FC "SKARŻYSKO", "RUCH I", "RUCH II" oraz goście ze Zjednoczonego Królestwa FC Widzewa "LONDON". W systemie każdy z każdym, po siedmiu, o 14:10, przy pięknej pogodzie zaczęła się rywalizacja na punkty. Nasze drużyny Ruch I (na niebiesko), Ruch II (na biało.) zaczęły obiecująco wygrywając swoje pierwsze mecze. Niestety, kolejne odsłony rywalizacji coraz bardziej udowadniały, że tylko ci na Niebiesko są w formie. Podczas gdy do rywalizacji na przeciw siebie stanęli "Ruch I" i "Ruch II" w Warszawie na Łaziękowskiej rozpoczynał się mecz.

Gdy turniejowy mecz dobiegł końca, przy znaczącej przewadze tych na Niebiesko, w Warszawie było już 2-0... Tak się złożyło, iż w dniu turnieju swoje mecze ligowe rozgrywał zarówno Ruch jak i Widzew. Nie było to jednak problemem. By mieć kontrolę nad wydarzeniami w Warszawie i Łodzi, uczestnicy turnieju w przerwie pomiędzy meczami, śledzili relację z laptopa dzięki łączą internetowym. Więc można śmiało powiedzieć, że dla chcącego nic trudnego. Turniej się rozkręcał, doniesienia z Warszawy były coraz to lepsze, aż tu nagle około 16:45, kiedy to z nieba obficie lunęło deszczem i gradem, przychodzi meldunek z Warszawy 2-3 dla Ruchu ! Radość jest ogromna! A turniej trwa w najlepsze. Podbudowani doniesieniami z Warszawy. Zawodnicy Ruchu I wygrywają mecz za meczem, zachowując czyste konto z tyłu, w czym niemała zasługa Goalkeepera Chudego :super: Najlepszego piłkarza turnieju! A jak się ma takiego bramkarza, to się wygrywa turniej! I tak też się stało. Turniej wygrali fani Ruchu I z FC iReland, odnosząc zwycięstwo w pięciu meczach i remisując jeden, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Drugie miejsce zajęli goście z FC London, a trzecie chłopaki ze Skarżyska. Lecz tak naprawdę zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy turnieju, kibice Ruchu i Widzewa.

Tak więc pomimo zmiennej i kapryśnej, irlandzkiej pogody, turniej kończy się wielkim sukcesem organizacyjnym. W którym bierze udział 150 osób. Na zakończenie turnieju najmłodsi otrzymują pluszowe niedźwiadki, przyodziane w koszulki z herbami Ruchu i Widzewa, a każdy uczestnik turnieju, zgodowe smycze oraz opaski silikonowe W&R. Koronacją turnieju jest wspólny wypad do Pubu w centrum Dublina i umacnianie zgody do późnych godzin nocnych.

Organizatorom, uczestnikom, oraz wszystkim obecnym Wielkie Dzięki! I do zobaczenia. !


03.04.2011

W sobotę, 2 kwietnia w stolicy Irlandii - Dublinie doszło do historycznego i niecodziennego wydarzenia. Tego dnia odbył się bowiem I Turniej piłkarski Kibiców Widzewa i Ruchu Chorzów zamieszkujących Zieloną Wyspę połączony z rodzinnym piknikiem, przez który przewinęło się ponad 150 osób!

W części piłkarskiej wzięło udział 7 drużyn - 2 ekipy chorzowskiego Ruchu oraz 5 drużyn Widzewa - FC Éire Division, FC Skarżysko (chłopaki mieszkający na co dzień w Irlandii), goście z FC London oraz 2 drużyny złożone ze Starszyzny i miłośników grilla. Turniej wygrali fani Ruchu z FC iReland przd Londynem i Skarżyskiem. Wynik - jak to bywa w podobnych imprezach miał jednak znaczenie tylko symboliczne, bowiem tak naprawdę zwycięzcami byli wszyscy - kibice Widzewa i Ruchu.

Dzień turnieju zbiegł się niestety z domowym meczem Widzewa z Arką Gdynia oraz z bardzo prestiżowym i ciekawym od strony kibicowskiej spotkaniem Ruchu z Legią w Warszawie. Oba te mecze odbywały się w tym samym czasie, gdy w najlepsze trwała nasza impreza. Przyczyną takiej sytuacji był fakt, iż data turnieju została przez organizatorów wyznaczona znacznie wcześniej, gdy jeszcze nie było wiadomo, kiedy dokładnie odbędą się wyżej wymienione spotkania.

Jedno nie wykluczało jednak drugiego i wszyscy zainteresowani grą piłkarzy w tym dniu mogli na bieżąco oglądać wydarzenia z Łazienkowskiej i al. Piłsudskiego poprzez laptopa i łącze internetowe.

Jak już wspomniałem na początku niniejszej relacji Turniej połączony był z rodzinnym piknikiem. Jego głównym zadaniem oprócz znakomitej zabawy miała być integracja - nie tylko z chorzowskimi braćmi, ale także między rodzinami czerwonej i niebieskiej wiary. W tym miejscu należą się ogromne brawa dla organizatorów za wzorową organizację i zadbanie o to, aby nikomu niczego nie brakowało.

Podczas gdy na boisku trwała walka o punkty, tuż obok odbywał się iście rodzinny piknik - duży grill z karkówką i jakże uwielbianą nie tylko przez kibiców "giętą", dmuchany zamek dla dzieciaków, które zostały także obdarowane upominkami oraz co najważniejsze rodzinna atmosfera i piękna (przynajmniej przez znaczną część imprezy) pogoda były idealnym dopełnieniem tej imprezy, dzięki czemu niegrająca część uczestników mogła spokojnie raczyć się piwkiem a dziewczyny oraz żony, które pojawiły się ze swoimi panami, mogły "poplotkować" i porozprawiać na swoje - niekoniecznie footballowe tematy.

Po turnieju nastąpiła 2 godzinna przerwa na odświeżenie się , po czym już w typowo męskim gronie zaczęła się ostra impreza w dobrze znanym wszystkim widzewiakom pubie, w którym swoje spotkania organizują Niebiescy z Irlandii. Piwo do późnych godzin nocnych lało się niemal bez przerwy i nikt trzeźwy z knajpy raczej nie wyszedł. Ci, którzy już po zamknięciu lokalu czuli jeszcze pewien alkoholowy niedosyt, przenieśli się na mniejsze domowe pijaństwa, a dziś pewnie dają się im we znaki zakwasy oraz jakże nie lubiany kac - na pewno jednak nie moralny, bo wszystko odbywało się niemal wzorowo! Wielkie brawa dla organizatorów i podziękowania za zaproszenie na tak wspaniałą imprezę, która jak wiemy była pierwszą, ale nie ostatnią tego typu.

Zdjęcia z imprezy znajdują się w dziale galeria. Fotki grupowe zostały wykonane już po zakończeniu turnieju, po wielkim gradobiciu i oberwaniu się chmury.

14.03.2011

Po raz kolejny przeznaczamy fundusze na akcje propagandowe w mieście Łodzi. Tym razem jest to € 200 czyli prawie 800 polskich złotych. Połowa tej kwoty powędrowała na promowanie Widzewa na terenie Starego Miasta a drugie pół na cele "ogólnowidzewskie"

09.03.2011

W dziale galeria pojawiła się pierwsza część zaległych zdjęć. Część druga pojawi się już niebawem. Życzymy miłego oglądania...

06.03.2011

Za nami pierwszy mecz rundy wiosennej, w którym Widzew na własnym boisku pokonał kielecką Koronę 3:1. Niestety tym razem nikgo z naszego FC nie było przy al. Piłsudskiego. Były za to obecne inne fan cluby, w tym liczne z województwa Świętokrzyskiego, dla których mecz z Koroną należy do najważniejszych w sezonie gdyż na codzień właśnie z nią walczą o wpływy i nowych fanów w swoich miastach i regionie.

Jeden z nich - Fan Club Końskie m.in. dzięki pomocy finansowej (150 Euro) od Éire Division zabrał na ten mecz aż 20 młodych debiutantów! Mamy nadzieję że wyjazd młodym fanom bardzo się podobał i będą w miarę możliwości częściej pojawiać się w mieście Łodzi, a w ich sercach na zawsze już zostanie Widzew.

05.03.2011

W dniu dzisiejszym na naszej stronie pojawił się kolejny dział - przyjaciele. Będziemy tam zamieszczać buttony do stron o podobnej do naszej tematyce. Osoby które chciałyby się wymienić z nami buttonmi prosimy o kontakt oraz o zamieszczenie naszego buttona, którego obrazek znajduje się poniżej. Kod do wstawienia na stronę jest dostępny w dziale przyjaciele.03.03.2011

Miło nam poinformować, iż od dnia dzisiejszego nasza strona dostępna jest także w poddomenach Oficjalnej strony Kibiców Widzewa. Tak więc od dziś nasza internetowa wizytówka dostępna jest pod nastepującymi adresami:

15.02.2011

Nasi niebiescy bracia z Zielonej Wyspy, czyli Fan club Ruchu - iReland od jakiegoś czasu posiadają swoją stronę internetową oraz profil na Facebooku. Strona znajduje się pod adresem: www.fcireland.eu - ZAPRASZAMY do odwiedzin :)

20.01.2011

Widzewiacy zrzeszeni w grupie "Éire Division" rozpoczęli 2011 rok od mocnego uderzenia, jakim bez wątpienia było wydanie okrągłej kwoty 1 tysiąca Euro na akcje promocyjne związane z propagowaniem Widzewa i szerzeniem "czerwonej wiary" w Mieście Łodzi (i nie tylko tam). Jak dotychczas była to największa kwota jaką zdecydowaliśmy się wydać jednorazowo, ale mamy nadzieję że zaprocentuje to już w niedalekiej przyszłości.

Ponadto Nowy Rok przyniósł nam kolejne, długo wyczekiwane gadżety. Tym razem są to nasze fan-clubowe koszulki polo oraz czapki zimowe z naszym logo. Oczywiście jak wszystkie tego typu gadżety są one dostępne tylko i wyłącznie dla członków naszego fan-clubu, tak więc jest to kolejny dowód na to, że warto wstąpić w nasze szeregi! Zdjęcia nowej odzieży już niebawem pojawią się na naszej stronie.

10.01.2011

W dniu dzisiejszym nasz Fan Club powiększył się o kolejnego widzewiaka mieszkającego w Dublinie. W nasze szeregi wstapił kolejny emigrant - "G." - witamy na pokładzie i... rośniemy dalej w siłę!

01.01.2011

Fani Widzewa z "Zielonej Wyspy" życzą wszystkim widzewiakom oraz kibicom Ruchu Chorzów wszelkiej pomyślności w Nowym, 2011 Roku. Oby przyniósł on realizację planów i spełnienie marzeń oraz sprawił, by Nasz ukochany klub już w pierwszym roku swojego drugiego stulecia włączył się do walki o najwyższe cele! Happy New Year!

Wiadomości z 2010 roku